Podstawowe informacje

ZASADA DZIAŁANIA TERAPII FALAMI UDERZENIOWYMI

Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi (ESWT-Extracorporeal Shock Wave Therapy) wykorzystuje lecznicze cechy fali akustycznej o specyficznych właściwościach, tj. wysokim, skokowym ciśnieniu uwalnianym w bardzo krótkim czasie. Energia ta przekazywana jest do organizmu poprzez aplikator przyłożony do skóry, z którą sprzęgany jest za pomocą żelu. Dzięki penetracji fal w głąb ciała, przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegowych, terapia ta jest skuteczna w leczeniu procesów chorobowych zlokalizowanych zarówno w powierzchniowych, jak i w głębszych tkankach.

Gdzie ma zastosowanie leczenie metodą ESWT?

Metoda ESWT ma szerokie zastosowanie w schorzeniach skóry, mięśni, układu kostnego i stawów, w tym m.in. przy ostrodze piętowej, łokciu tenisisty i golfisty, dolegliwościach ścięgna Achillesa, przy leczeniu zaburzeń zrostu kostnego. Rosetta ESWT to nowoczesny aparat do terapii falami uderzeniowymi. Metoda ESWT wykorzystywana jest głównie do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym w ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej.

Aparat Rosetta jest bezpieczny, metoda ESWT charakteryzuje się wysoką skutecznością i minimalną inwazyjnością, a efekt terapeutyczny zauważalny jest już po kilku zabiegach z użyciem aparatu. Według badań terapia przy użyciu metody ESWT wykazuje 70-80% skuteczność u pacjentów, którzy wcześniej leczeni byli bezskutecznie metodami zachowawczymi.

Pozaustrojowa fala uderzeniowa

Szukasz pomocy

ZAPRASZAMY

Nie walcz z bólem w tradycyjny sposób.Nie nadużywaj środków farmakologicznych

63-840 Krobia

ul.Rynek 8

Także godziny wieczorne

667 542 000

Nie odkładaj problemów na później

Spróbuj skuteczniejszej metody

  • wysoka skuteczność leczenia przy minimalnej inwazyjności,
  • krótki czas terapii, efekt terapeutyczny widoczny w krótkim czasie,
  • bezpieczeństwo metody, minimalne ryzyko efektów ubocznych,
  • szerokie zastosowanie (rehabilitacja, ortopedia, medycyna sportowa, dermatologia),
  • urządzenie mobilne, terapia może być prowadzona ambulatoryjnie,
  • terapia zapobiega lub redukuje konieczność  wykonywania zabiegu operacyjnego       

 

 Rosetta EWST